Informace pro návštěvníky

Parkoviště

Parkoviště před vstupem do zámeckého parku, cca 100 m od zámku. Parkoviště neprovozuje správa zámku.

Bezbariérový přístup

Detailnější informace otevřením této rubriky.

Parkování:
Vyhrazené parkoviště pro vozíčkáře se nachází před vstupní bránou do areálu zámku. Nachází se zde 6 parkovacích míst přímo pro ně určené.

Vstup:
Cesta k samotnému zámku vede od vstupní brány po povrchu tvořeném štěrkem a kamínky s průměrným sklonem 7%. Vstup do objektu tvoří dvoukřídlé mechanické dveře s otevíráním dovnitř (šířka hlavního křídla 68 cm a vedlejšího křídla 71 cm). Kromě samotného objektu zámku je možné navštívit také objekty Rudrův mlýn spolu s vodním mandlem a Staré Bělidlo. Tyto objekty je především pro vozíčkáře vhodné navštívit s doprovodem. Rundrův mlýn má u vstupu k dispozici rampu, ale je možné bez větších problémů navštívit pouze 1. patro. Oproti tomu vodní mandl je téměř bez bariér. V tomto objektu se nachází prahy o výšce cca 3 cm. Staré Bělidlo je z těchto objektů nejméně schůdné. Již u vstupu je nutné překonat práh o výšce 8 cm.

Interiér:
Zámek je dvoupodlažní a v rámci jednotlivých podlaží zcela bezbariérový, je však nutné počítat s překonáním schodiště (šířka 125 cm) spojující tato podlaží. Je možné si vybrat ze dvou okruhů (1. Doba vévodkyně Zaháňské, 2. Zámek Ratibořice). Prohlídka 1. okruhu vede pouze po 2. podlaží a prohlídka 2. okruhu vede přes 1. i 2. podlaží zámku.

WC:
V areálu se nachází bezbariérové WC a to v odděleném služebním křídle. WC je běžně veřejnosti uzamčené, klíče se nachází na pokladně. Jedná se o samostatné WC. Dveře do kabiny nesou označení pro handicapované. Dveře šířky 80 cm vedou do kabiny o šířce 181 cm a hloubce 168 cm. Vypínač je umístěn ve výšce 123 cm. Záchodová mísa je odsazena od pravé stěny 70 cm. Výška sedátka mísy je 40 cm. Levé madlo je sklopné o délce 83 cm a výšce 79 cm. Pravé madlo je sklopné o délce 83 cm a výšce 79 cm. Osová vzdálenost madel je 57 cm.

Mazlíčci

Ve všech venkovních prostorách areálu se psi smí pohybovat pouze na vodítku.

Cyklisté

Pro cyklisty jsou k dispozici v areálu stojany na kola. V zámeckém parku je jízda na kole zakázána.

Zázemí pro děti

Nedaleko parkoviště před zámkem je dětský koutek (houpačka, prolézačka, bradla a podobně...).

Občerstvení

Rychlé občerstvení v kioscích a stáncích prodejců v areálu, např. Posezení na mlejně, kiosek U zámku

V blízkosti tyto restaurace:

  • Ratibořice - Herecký dům Viktorka
  • Zlíč - Hotel Holzbecher, Restaurace Barunka
  • Hořičky - Vila Barbora