Besucherinformation

Parkplatz

Der Parkplatz befindet sich am Eingang zum Schlosspark, etwa 100 Meter vom Schloss entfernt. Er wird nicht von der Schlossverwaltung betrieben.

Barrierenfreier Zugang

Für nähere Informationen bitte aufklappen.

Parkování:
Vyhrazené parkoviště pro vozíčkáře se nachází před vstupní bránou do areálu zámku. Nachází se zde 6 parkovacích míst přímo pro ně určené.

Vstup:
Cesta k samotnému zámku vede od vstupní brány po povrchu tvořeném štěrkem a kamínky s průměrným sklonem 7%. Vstup do objektu tvoří dvoukřídlé mechanické dveře s otevíráním dovnitř (šířka hlavního křídla 68 cm a vedlejšího křídla 71 cm). Kromě samotného objektu zámku je možné navštívit také objekty Rudrův mlýn spolu s vodním mandlem a Staré Bělidlo. Tyto objekty je především pro vozíčkáře vhodné navštívit s doprovodem. Rundrův mlýn má u vstupu k dispozici rampu, ale je možné bez větších problémů navštívit pouze 1. patro. Oproti tomu vodní mandl je téměř bez bariér. V tomto objektu se nachází prahy o výšce cca 3 cm. Staré Bělidlo je z těchto objektů nejméně schůdné. Již u vstupu je nutné překonat práh o výšce 8 cm.

Interiér:
Zámek je dvoupodlažní a v rámci jednotlivých podlaží zcela bezbariérový, je však nutné počítat s překonáním schodiště (šířka 125 cm) spojující tato podlaží. Je možné si vybrat ze dvou okruhů (1. Doba vévodkyně Zaháňské, 2. Zámek Ratibořice). Prohlídka 1. okruhu vede pouze po 2. podlaží a prohlídka 2. okruhu vede přes 1. i 2. podlaží zámku.

WC:
V areálu se nachází bezbariérové WC a to v odděleném služebním křídle. WC je běžně veřejnosti uzamčené, klíče se nachází na pokladně. Jedná se o samostatné WC. Dveře do kabiny nesou označení pro handicapované. Dveře šířky 80 cm vedou do kabiny o šířce 181 cm a hloubce 168 cm. Vypínač je umístěn ve výšce 123 cm. Záchodová mísa je odsazena od pravé stěny 70 cm. Výška sedátka mísy je 40 cm. Levé madlo je sklopné o délce 83 cm a výšce 79 cm. Pravé madlo je sklopné o délce 83 cm a výšce 79 cm. Osová vzdálenost madel je 57 cm.

Haustiere

Hunde sind in sämtlichen Außenbereichen an der Leine zu führen.

Radfahrer

Fahrradständer stehen zur Verfügung. Radfahren ist im Schlosspark nicht gestattet.

Kinderecke

In der Nähe des Parkplatzes befindet sich eine Spielecke mit Schaukel, Klettergerüst u. Ä.

Erfrischung

Auf dem Gelände bieten Kioske und Imbissstände kleine Mahlzeiten und Getränke an, zum Beispiel „Posezení na mlejně“ und der Kiosk „U zámku“.

In der Umgebung befinden sich folgende Gaststätten:

  • Ratibořice – Herecký dům Viktorka
  • Zlíč – Hotel Holzbecher, Restaurace Barunka
  • Hořičky – Vila Barbora