Hovory s kastelány: O zámku Nebílovy s Milanem Fialou

Vzdělávání

  • Zrušeno
  • Liliová 5, Praha ()
  • 14. 4. 2020
  • 17.00
  • zdarma

Zámek Nebílovy je úzce spjat se jménem Adama Jindřicha hraběte ze Steinau, císařského generála a maršála Benátské republiky, a hraběte Vojtěcha Czernina z Chudenic, nejvyššího lovčího Království českého, posledního mužského člena chudenické větve slavného rodu. Autorem současné podoby zámku je vídeňský dvorský architekt Johann Lucas von Hildebrandt. Samotnou stavbu pak realizoval jako své první velké dílo plzeňský stavitel Jakub Auguston. Zámek vyniká klidnou a romantickou atmosféru barokního nádvoří s procházejícími se pávy, intimitou aristokratických salónů 18. a 19. století, výjimečnými kousky mobiliáře nebo zcela unikátními nástěnnými a nástropními malbami Antonína Tuvory v tanečním sále. 

Historií objektu Vás provede kastelán Milan Fiala, a to v úterý 14. dubna v 17.00 hodin. Přednáška se koná v pražském sídle NPÚ v domě U Voříkovských (Liliová 5). Vstup na přednášku je zdarma.

Kapacita přednášky je omezena, bez předchozí rezervace se nelze přednášky účastnit. Rezervace je možná na tomto odkaze.

Generální ředitelství Národního památkového ústavu pokračuje také letos v cyklu přednášek pro veřejnost nazvaném Hovory s kastelány. Vybrané hrady a zámky, zajímavosti z historie i osobní příběhy představí osoby nejpovolanější – správci památek.  V tomto roce jsou přednášky zaměřené na hrady a zámky spojené s rodem Valdštejnů, kterému bude věnován letošní ročník dlouhodobého cyklu Národního památkového ústavu Po stopách šlechtických rodů. Celoroční projekt s názvem „Valdštejnové – lvi ve službách císařů“ bude kromě přednášek zahrnovat kulturní a hudební akce, Hradozámeckou noc, speciální prohlídky běžně nepřístupných míst nebo komentované procházky po valdštejnské architektuře.